Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pies nadział się na metalowe elementy ogrodzenia. Na pomoc ruszyli strażacy i mieszkańcy (zdjęcia)

Do niecodziennej akcji ratunkowej zostali zadysponowani strażacy z OSP Zblewo w województwie pomorskim. Natychmiastowej pomocy wymagał pies, który nadział się na metalowe elementy ogrodzenia.

Wczoraj wieczorem strażacy z OSP Zblewo otrzymali zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło na jednej z posesji w powiedzie starogardzkim. Jak się okazało, pies podczas próby przeskoczenia ogrodzenia, nadział się na ostre elementy płotu.

– Na miejscu zastaliśmy właściciela oraz sąsiadów którzy za pomocą drabinki podtrzymywali psa. Po krótkim rozpoznaniu polepszono podparcie Tobiego ( bo tak się wabił nasz poszkodowany). Następnie podjęliśmy decyzję o konieczności wycięcia elementu płotu gdyż zdjęcie psa mogło by doprowadzić do jego wykrwawienia się. Usztywniliśmy wbite elementy tak aby nie powodowały wtórnych obrażeń. Po odcięciu Tobi został zabezpieczony na noszach podbierakowych i przygotowany do transportu – relacjonują druhowie z OSP Zblewo.

Strażacy umieścili ranne zwierzę na tylnej kanapie swojego pojazdu i przetransportowali do lecznicy weterynaryjnej. Psu cały czas towarzyszył właściciel. Na szczęście okazało się, że rana nie zagraża życiu zwierzęcia.

– Udało się ją zaopatrzyć i zszyć na miejscu. Po zabiegu Tobi wraz z ze swoim panem mógł już wrócić do domu. Dziękujemy sąsiadom za szybką i prawidłową reakcję oraz Panu weterynarzowi za natychmiastową i fachową pomoc – dodają strażacy.

(fot. OSP Zblewo)

Jeden komentarz

  1. Ja się nadzailem jedna noga z jednej druga z drugiej kolec tuz koło……….!