Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Policjant po służbie zatrzymał pijanego sprawcę kolizji. Moment zdarzenia uchwyciła kamera (wideo)

Funkcjonariusz z Olsztyna w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Jak się okazało, 42-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Przebieg zdarzenia zarejestrował monitoring.

W miniony wtorek policjant z KWP w Olsztynie, będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego na al. Sikorskiego w Olsztynie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący subaru nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającej go skody, a ta uderzyła w peugeota.

Sprawca kolizji zachowywał się nerwowo, chciał jak najszybciej odjechać z miejsca, czym wzbudził podejrzenia będącego tam policjanta. Po podejściu do kierującego subaru wyczuł on od kierowcy silny zapach alkoholu, szybko więc zabrał mu kluczyki od auta uniemożliwiając dalszą jazdę. W tym samym czasie inny uczestnik zdarzenia wezwał służby.

Po chwili na miejscu pojawił się patrol olsztyńskiej drogówki, któremu policjant przekazał mężczyznę. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna. 42-latek nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone