Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Połknął 1,5 kg heroiny. Został zatrzymany na lotnisku Chopina (wideo, zdjęcia)

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt ponad 1,5 kg heroiny. Podróżny próbował przemycić narkotyki metodą wewnątrzustrojową. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej heroiny to blisko pół miliona złotych.

Funkcjonariusze Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) pełniący służbę na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażera, który przyleciał z jednego z krajów afrykańskich

Podróżny zachowywał się nerwowo

Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie 44-letniego podróżnego oraz jego niespójne wyjaśnienie, co do kraju pobytu. Zatrzymany obywatel Polski, pochodzenia nigeryjskiego, twierdził, że przyleciał z Nigerii, mimo, że w jego paszporcie było potwierdzenie pobytu w innym kraju.

Odmówił poddania się testom na obecność środków odurzających

W bagażu podróżnego nie znaleziono nic podejrzanego. Funkcjonariusze chcieli wykluczyć próbę przemytu narkotyków metodą wewnątrzustrojową, ale zatrzymany odmówił poddania się testom na obecność środków odurzających w organizmie. Został więc przewieziony do szpitala, w którym wykonano badanie tomograficzne jamy brzusznej.

Połknął 98 tabletek z heroiną o wadze 1,5 kg

Wyniki badania potwierdziły obecność w organizmie zatrzymanego ciał obcych w postaci owalnych kapsułek. Ostatecznie ustalono, że zatrzymany przemycał 98 szt. kapsułek o łącznej wadze ponad 1,5 kg. Wstępne badania narkotestem wykazały, że kapsułki zawierają heroinę, co potwierdziły szczegółowe badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku.

Wobec podejrzanego Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Dalsze śledztwo prowadzi Naczelnik MUCS pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Za przemyt narkotyków mężczyźnie grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 15.

(fot. KAS)

Komentarze wyłączone