Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Tragiczny pożar mieszkania. Nie żyje 62-latek (zdjęcia)

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednym z mieszkań domu wielorodzinnym w Piekarach Śląskich. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 62-letni mężczyzna.

W sobotę około godziny 15:30 dyżurny piekarskiej jednostki został powiadomiony o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Na miejsce skierowano wszystkie służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą.

Jak się okazało, w mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich zdołały samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Niestety podczas sprawdzania obiektu w mieszkaniu ujawnione zostały zwłoki 62-letniego mężczyzny.

Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny.

Czynności na miejscu prowadzone były przez piekarskich śledczych pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań po sprawdzeniu przez straż pożarną stężenia dwutlenku węgla.

(fot. KPP Piekary Śląskie, źródło KPP Piekary Śląskie)

Komentarze wyłączone