Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijany 28-latek, zamiast przebywać na kwarantannie podróżował z dziećmi chorymi na COVID-19

Policjanci z Lwówka Śląskiego zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę, który mając ponad promil alkoholu w organizmie wiózł autem dzieci chore na COVID-19.

W poniedziałek 24 maja oficer dyżurny z lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego przed jednym z marketów w Lwówku Śląskim w woj. dolnośląskim. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci.

Jak ustalili funkcjonariusze, zgłaszający jadąc za pojazdem maki Volkswagen zauważył, że sposób poruszania się tego auta może wskazywać, iż kierujący jest nietrzeźwy. W związku z tym postanowił go zatrzymać i wezwać policję. Mundurowi po przybyciu przebadali kierującego alkomatem. Okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania dalszych czynności, 28-latek z powiatu bolesławieckiego przyznał się policjantom, że ma nałożoną kwarantannę domową, a jego dzieci, z którymi podróżował, powinny przebywać na izolacji domowej w związku z uzyskaniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Mężczyzna tłumaczył, że miał pilną sprawę do załatwienia i nie miał z kim zostawić dzieci.

Jakby tego było mało, nieoczekiwanie na miejsce interwencji przyjechała żona nietrzeźwego kierującego, aby zaopiekować się dziećmi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta również kilka dni wcześniej uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19 i powinna przebywać na izolacji domowej.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili sanepid. W sprawie złamania zasad kwarantanny i izolacji przez kierowcę oraz jego żonę prowadzone będą dalsze czynności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 28-latkowi grozi natomiast kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KPP w Lwówku Śląskim)

Komentarze wyłączone