Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

„Jezioro plastiku” przy ujściu rzeki Soły. Śmieci wywożono łodziami (zdjęcia)

Podczas patrolu strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego natknęli się na „jezioro plastiku” przy ujściu rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego. Ogromne ilości odpadów wprawiły ich w osłupienie. „Bardzo dużo widzieliśmy, ale obraz ten nas przeraził. Niedługo natura wystawi nam za to rachunek” – napisali na Facebooku.

„Jezioro plastiku”

Do bulwersującego odkrycia doszło 12 maja br. Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego, podczas jednego z patroli natknęli się na ogrom plastiku zalegający przy ujściu rzeki Soły do Jeziora Żywieckiego.

– Bardzo dużo widzieliśmy, ale obraz ten nas przeraził. Niedługo natura wystawi nam za to rachunek… – napisali strażnicy.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób ogromne ilości odpadów zostały uprzątnięte.

Śmieci wywożono łodziami

– W dniu dzisiejszym od wczesnych godzin porannych wspominane śmietnisko plastiku było sprzątane, a worki wywożone łodziami, gdyż miejsce jest trudno dostępne. Nieoceniona okazała się pomoc nurków, którzy dodatkowo wyciągali śmieci z dna jeziora. Tylko Strażnicy SSR Żywiec swoimi czterema łodziami zwieźli do miejsca docelowego ponad 100 worków ze śmieciami – napisała SSR Żywiec.

Sprzątanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Żywca oraz Przewodniczącego Rady Miasta w Żywcu, a zostało sfinansowane przez Grupę Żywiec – Browar w Żywcu.

(fot. SSR Żywiec)

Komentarze wyłączone