Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Seniorka znalazła portfel i zabrała z niego blisko 7 tys. złotych (foto)

67-latka zabrała portfel z pieniędzmi i wyjęła z niego blisko 7 tys. złotych oraz złoty medalik. Portfel chwilę wcześniej wypadł z kieszeni pokrzywdzonego, który szedł opłacić parking w centrum miasta.

We wtorek, policjanci z Białegostoku w woj. podlaskim zatrzymali kobietę, która przywłaszczyła blisko 7 tysięcy złotych oraz złoty medalik. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia w centrum miasta. 59-letni białostoczanin wyszedł z auta, aby opłacić bilet parkingowy. W pewnym momencie wypadł mu z kieszeni portfel.

Obserwująca całą sytuację kobieta, podniosła portfel i wyjęła z niego pieniądze wraz ze złotym medalikiem. Następnie portfel z dokumentami odłożyła na ławkę. Łączna wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonego to ponad 7 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że to 67-letnia mieszkanka osiedla Białostoczek przywłaszczyła sobie pieniądze i medalik. Mundurowym pomogło nagranie z monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. 

W miniony wtorek, policjanci zapukali do mieszkania kobiety. W trakcie przeszukania znaleźli przywłaszczone pieniądze w kwocie blisko 5 tysięcy złotych, które wkrótce trafią do prawowitego właściciela. Tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia rzeczy. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi jej kara do roku pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

2 komentarze

  1. a 10% znaleźnego dostanie?