Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

W ciągu paru sekund doprowadził do kilku zdarzeń drogowych. 19-latek był pod wpływem narkotyków (zdjęcia)

19-letni pirat drogowy w ciągu zaledwie kilku sekund doprowadził do kilku zdarzeń drogowych, po czym uderzył swoim autem w ścianę sklepu i uciekł. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, na dodatek prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

W środę po południu mieszkańcy Koszyc w woj. małopolskim zaalarmowali służby ratunkowe o nietypowym zdarzeniu. Młody kierowca dostawczego renaulta doprowadził do kilku zdarzeń drogowych, po czym uderzył w ścianę sklepu i uciekł.

Taranował pojazdy i potrącił pieszego

Okazało się, że kierowca pojazdu dostawczego marki Renault Maskot wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, na drogę główną nie utrzymał pojazdu na swoim pasie ruchu, zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadący seatem, kierowanym przez 33-latkę. Następnie przejechał przez chodnik i wjechał na parking przed sklep spożywczy, gdzie potrącił 47-letniego pieszego i kontynuował jazdę. Po chwili uderzył w zaparkowany samochód renault, w którym siedział 35-letni kierowca, po czym zakończył swoją podróż na ścianie sklepu. Kierowca i pasażer dostawczego renaulta uciekli z miejsca wypadku.

Kilku poszkodowanych, najbardziej ucierpiał pieszy

Do tarnowskich szpitali trafili wszyscy, którzy ucierpieli w tym zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kobieta z lekkimi otarciami i zadrapaniami mogła opuścić szpital. Jej pociechy jadące seatem również nie ucierpiały, a jedynie były mocno wystraszone. Kierowca zaparkowanego renaulta także nie odniósł obrażeń. Najbardziej poszkodowanym był pieszy, który jak się okazało, po przeprowadzeniu kompleksowych badań ma złamane żebra.

19-latek nie miał uprawnień i był pod wpływem narkotyków

Po kilkudziesięciu minutach ustalono dane personalne sprawcy, a następnie zatrzymano go. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, na dodatek wstępna analiza wskazała, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

Młody człowiek w najbliższym czasie usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego i jazdy pod wpływem środków odurzających oraz ucieczki z miejsca wypadku, jak i zarzuty dotyczące wykroczeń tj. jazdy bez uprawnień i spowodowania kolizji. Grozi mu do 4 i pół roku pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów Od 3 do 15 lat.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone