Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Spaliła konkubentowi samochód i próbowała go zabić. 30-latka trafiła do aresztu (zdjęcia)

Na 3 miesiące do aresztu trafiła 30-letnia kobieta, która podpaliła konkubentowi samochód, a dwa dni później czterokrotnie ugodziła go nożem.

W minioną niedzielę 23 maja funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali skierowani  na interwencję gdzie wg zgłoszenia miało dojść do pożaru samochodu.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zastali strażaków gaszących pożar.  Poza całkowicie spalonym pojazdem należącym do 41-letniego gospodarza, uszkodzone zostało również ogrodzenie sąsiadów. Mundurowi ustalili, iż podpalenia dokonała 30-letnia kobieta, partnerka właściciela pojazdu, która po wcześniejszy oblaniu benzyną, podpaliła samochód. 

Policjanci zatrzymali kobietę, która jak się okazało w chwili zdarzenia miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
25 maja, 30-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia po czym została zwolniona do domu.

Jeszcze tego samego dnia, około godziny 19:00, mundurowi zostali wezwani pod adres zamieszkania 30-letniej kobiety i 41-latka.  Powodem interwencji było zgłoszenie o ugodzeniu mężczyzny nożem.  Funkcjonariusze zastali kobietę oraz jej  konkubenta, który posiadał cztery rany kłute w okolicy pleców. Mężczyzna w trakcie udzielanej mu pomocy przez załogę pogotowia przekazał mundurowym,  że został zaatakowany przez swoją partnerkę, która potwierdziła to w rozmowie z policjantami.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, ujawniając przy niej marihuanę.  Przed posesją mundurowi ujawnili i zabezpieczyli noże kuchenne, którymi  konkubina zaatakowała swojego partnera.

27 maja b.r. w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce  zatrzymanej  kobiecie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa.  Następnie na wniosek prokuratora  miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Grozi jej kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Wieliczka, źródło Policja Wieliczka)

Komentarze wyłączone