Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Małżeństwo znęcało się nad nieporadną seniorką. Zmuszali kobietę do jedzenia wymiocin, bili po całym ciele, polewali zimną wodą

Policjanci zatrzymali trzy osoby (małżeństwo oraz ich córkę) podejrzane o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad nieporadną 65-latką. „Pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, do rozbierania się i polewano ją zimną wodą” – przekazała policja.

17 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w woj. wielkopolskim zostali powiadomieni przez kuratora sądowego o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad 65-letnią śremianką, która jest nieporadna ze względu na stan psychiczny.

Z ustaleń mundurowych wynika, że pokrzywdzona śremianka zamieszkiwała ze swoją dalszą rodziną, która miała się nią opiekować, a niestety od 2018 roku psychicznie i fizycznie znęcała się nad nieporadną kobietą.

– Pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z łazienki i toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, wyrzucano z domu na podwórko, gdzie miała się rozbierać i była polewana zimną wodą. Zmuszano też seniorkę do spania w nieogrzewanym pomieszczeniu, brudnej pościeli lub na podłodze w kuchni. Kobieta chodziła w odzieży zabrudzonej fekaliami, zniszczonej i nieadekwatnej do panujących warunków atmosferycznych – przekazała podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Jak ustalili śledczy, nad nieporadną seniorką znęcano się też psychicznie. Miała ona być znieważana słowami uznanymi powszechnie za obelżywe i poniżana.

W miniony wtorek, 25 maja, policjanci zatrzymali 44-letnią śremiankę oraz jej 51-letniego męża jako osoby podejrzane o znęcanie się. Następnego dnia, sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Decyzją prokuratura pod dozorem policji jest 19-letnia córka małżeństwa, która również jest podejrzana o znęcanie się nad seniorką. Młoda kobieta ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, która obecnie przebywa w bezpiecznym miejscu.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Za znęcanie się nad osobą nieporadną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(fot. Policja, źródło KPP w Śrem)

Komentarze wyłączone