Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Labrador z pyskiem zaklejonym taśmą. Pies miał zakłócać sen właścicielowi (zdjęcia)

Przedstawiciele Pogotowia dla Zwierząt wraz z policją interweniowali we wsi pod Wodzisławiem Śląskim po otrzymani zgłoszenia, że na jednej z posesji przetrzymywany jest pies, który ma zaklejony pysk taśmą klejącą. „Zwierzę nie mogło wydobyć z siebie głosu i oddychać”.

Kilka dni temu do Pogotowia dla Zwierząt wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że małżeństwo ze wsi pod Wodzisławiem Śląskim znęca się nad psem. Interwencja była możliwa dzięki zgłoszeniu sprawy policji i lekarzowi weterynarii.

Po dojeździe na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze zastali samca labradora w kojcu. Zwierzę było przypięte do ściany smyczą o długości 85 cm. Pies nie mógł się nawet położyć. Dodatkowo pysk labradora zaklejony był taśmą co uniemożliwiało zwierzęciu swobodne oddychanie.

Powodem zaklejenia pyska labradorowi taśmą, miał bo być to, że zwierzę szczekaniem zakłócało sen właścicielowi.

– Ten pies szczeka i nie daje mi spać, dlatego go zakleiłem – miał tłumaczyć się właściciel zwierzęcia – opisuje Pogotowie dla Zwierząt.

Patrol Pogotowia dla Zwierząt odebrał psa za znęcanie się.

– Przeciwko właścicielom złożyliśmy zawiadomienie o przestępstwie. Do winy się nie poczuwają. – „Wypier…. z posesji” – tak nas pożegnali – napisało Pogotowie dla Zwierząt.

Roczny labrador do czasu zakończenia sprawy będzie przebywać pod opieką Pogotowia dla Zwierząt.

(fot. Pogotowie dla Zwierząt)

Komentarze wyłączone