Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ponad 30 zastępów strażaków walczyło z pożarem warsztatu wulkanizacyjnego (zdjęcia)

Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej z PSP oraz OSP walczyło z pożarem warsztatu wulkanizacyjnego w miejscowości Lubrza. Działania strażaków na miejscu pożaru trwały kilka godzin.

Do pożaru doszło wczoraj o godzinie 5:05. Do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku warsztatu wulkanizacyjnego w miejscowości Lubrza.

Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że pożarem objęty jest budynek warsztatu wulkanizacyjnego wraz z magazynem opon. W związku z rozwiniętym pożarem na miejsce zadysponowano kolejne zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W szczytowym momencie akcji, w działaniach uczestniczyło ponad 30 zastępów PSP i OSP z terenu powiatów: prudnickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i nyskiego. W działaniach uczestniczyła również grupa operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku.

Na miejscu działań powołano sztab OKW PSP a kierowanie działaniami ratowniczymi przejął st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Na miejsce przybył również wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

O godzinie 10:35 pożar został opanowany. Trwa ustalanie okoliczności pojawienie się ognia.

(fot. mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu, źródło PSP Opole)

Komentarze wyłączone