Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

2-miesięczna dziewczynka zginęła od uderzeń w głowę i zatrucia narkotykami. Jest akt oskarżenia przeciwko 36-letniej matce

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej mieszkance Śląska oskarżonej o zabójstwo 2-miesięcznej córki i znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżonej zarzucono także udzielanie dziewczynce narkotyków. Kobiecie grozi dożywocie.

Urazy głowy i zatrucie amfetaminą jako przyczyna zgonu dziecka

11 września 2020 r. do miejsca zamieszkania rodziców 2- miesięcznej dziewczynki wezwane zostało pogotowie, ponieważ dziecko nie dawało oznak życia. Służby medyczne stwierdziły zgon dziecka. Jak ustalono, w nocy 10/11 września 2020 r., 36-letnia kobieta kilkukrotnie uderzyła córkę oraz podała jej narkotyki. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu dziecka były doznane urazy głowy oraz zatrucie amfetaminą.

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

W toku śledztwa ustalono, że matka znęcała się nad córką już od urodzenia, nie zapewniając jej właściwej opieki. Do zaniechań w zakresie opieki nad dzieckiem doszło również po stronie ojca. Zaniedbania oskarżonych doprowadziły m.in. do niedowagi i wychudzenia dziewczynki.

Oskarżeni przebywają w areszcie

Wobec oskarżonych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi matce kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach.

(fot. pixabay.com, źródło Prokuratura Krajowa)

Komentarze wyłączone