Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Trzy osoby ranne po zderzeniu ciężarówki i auta dostawczego. W jednym z pojazdów doszło do rozerwania opony (zdjęcia)

Do groźnego wypadku doszło na drodze powiatowej w Miatach w woj. wielkopolskim. Samochód ciężarowy, w którym doszło do rozerwania opony uderzył w auto dostawcze. Trzy osoby trafiły do szpitala.

7 czerwca o godzinie 13:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Miatach w gminie Trzemeszno.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący ciągnikiem siodłowym marki Mercedes wraz z naczepą, jadąc w kierunku Witkowa w wyniku rozerwania przedniej opony ciągnika siodłowego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowo – bocznego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem dostawczym marki Fiat Ducato, kierowanym przez 37-letniego mieszkańca Trzemeszna.

W wyniku zdarzenia fiat zjechał na prawe pobocze, a następnie spadł ze skarpy, gdzie wywrócił się na bok, zaś zestaw ciężarowy zatrzymał się w polu.

Kierowca i 36-letni pasażer fiata ducato z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Gnieźnie, natomiast kierowca mercedesa opuścił szpital we Wrześni na własne życzenie.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego uczestnicy byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

(fot. KPP Gniezno, źródło KPP Gniezno)

Komentarze wyłączone