Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Napadli z nożem na dostawcę pizzy i ukradli mu jedzenie FOTO

Częstochowscy policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli z nożem na dostawcę pizzy i ukradli mu torbę z jedzeniem. 40 i 21-latek mają już na swoim koncie pobicia i rozboje. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

W minioną środę tuż po północy do Komisariatu I Policji w Częstochowie zgłosił się 69-latek, na którego napadli nieznani sprawcy.

– Mężczyzna miał dostarczyć pizzę, kiedy na ulicy Korczaka podeszły do niego dwie osoby. Okazało się, że to one udając klientów, zwabiły go w ustronne miejsce. Jeden ze sprawców zaatakował 69-latka nożem. Mężczyzna zdołał uniknąć ciosu, ale napastnicy zabrali z jego samochodu torbę z zamówieniami i uciekli – przekazała częstochowska policja.

Mundurowi szybko wpadli na trop sprawców.

– Napastnikami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 40 i 21 lat. Mężczyźni mieli już na swoim koncie pobicie oraz kradzieże. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem noża. Za te przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu – dodała śląska policja.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone