Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Próbował zdać egzamin na prawo jazdy za kolegę. Czujny egzaminator zdemaskował oszustwo (foto)

21-letni mężczyzna posługując się dowodem osobistym swojego kolegi próbował zdać za niego egzamin na prawo jazdy. Do oszustwa jednak nie doszło dzięki czujności egzaminatora.

Do niecodziennej interwencji doszło 11 czerwca w sieradzkim ośrodku ruchu drogowego. Około godziny  12.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin, a drugi mieszkaniec powiatu poddębickiego.

Jak ustalono, mieszkaniec Łodzi, miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD-u. Parę minut przed egzaminem mężczyzna zwątpił w swoje umiejętności o poprosił znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. 

Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda. Czujny egzaminator szybko zdemaskował oszustwo, kiedy weryfikował dane osoby mającej zdawać egzamin.

– Mimo, że rzekomy kursant miał na twarzy maseczkę, egzaminator nabrał wątpliwości, czy jest to właściwa osoba. Wkrótce okazało się, że 21–latek posłużył się dokumentem swojego kolegi, próbując zdać za niego egzamin – przekazała asp. szt. Agnieszka Kulawiecka z KPP w Sieradzu.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Usłyszeli zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości, że jest to przestępstwo. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Sieradzu, źródło KPP w Sieradzu)

Komentarze wyłączone