Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Zderzenie dwóch ciężarówek. Jeden z kierowców pijany (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 46-latka, który kierował ciężarówką mając w organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna wpadł w ręce policji po zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył.

W poniedziałek 14 czerwca nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych marki Volvo. Kolizja miała miejsce na drodze krajowej nr 74, w miejscowości Korablew w gminie Rusiec, gdzie w zestaw ciężarowy volvo uderzyła ciężarówka.

– Mundurowi ustalili, że 46-letni obcokrajowiec kierujący zestawem ciężarowym zatrzymał pojazd bezpośrednio za kilkoma pojazdami, które stały na jezdni z uwagi na sygnalizację świetlną ustawioną w związku z robotami drogowymi. W tym czasie 30-letni kierujący volvo z naczepą nie wyhamował i uderzył w tył naczepy stojącej ciężarówki – przekazała policja.

Na szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał. Okazało się jednak, że 46-letni kierowca poszkodowanego auta jest nietrzeźwy. Wydmuchał blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone