Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Potracił 9-latkę na przejściu dla pieszych i odjechał (foto)

9-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych w Człuchowie w woj. pomorskim. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca.

We wtorek 15 czerwca o godzinie 9.45 policjanci z Człuchowa otrzymali zgłoszenie o potrąceniu dziecka na Placu Bohaterów. Funkcjonariusze z relacji świadków i zapisu monitoringu ustalili, że dziewczynkę potrącił kierowca samochodu marki Daewoo Lanos, który odjechał z miejsca zdarzenia, niestety nikt ze świadków nie zapamiętał numeru tablic rejestracyjnych, zapis z monitoringu również nie pozwolił na odczytanie tych tablic.

Policjanci sprawdzili w policyjnych systemach wszystkie tego typu samochody w Człuchowie i po kilku godzinach dotarli do właściciela samochodu, który potrącił dziewczynkę. Kierowca, 64-letni mieszkaniec Człuchowa przyznał się, że uczestniczył w zdarzeniu, jednak odjechał, bo stwierdził, że dziewczynce nic się nie stało.

Policjanci sporządzili oględziny i zatrzymali 64-latkowi prawo jazdy. Po zebraniu wszystkich materiałów i oględzinach monitoringu sprawę skierują do sądu. Dziewczynka została przebadana przez lekarza, na szczęście oprócz drobnych skaleczeń nic się jej nie stało.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. *** do tej pory nie nauczył się, że pieszy ma pierwszeństwo? Co za ***!