Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Brutalnie zamordował rodziców i 7-letniego brata. Jest akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy 24 czerwca 2021 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu Marcelowi C. oskarżonemu o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców i młodszego brata.

Do zdarzenia doszło w Ząbkowicach Śląskich w nocy z 8 na 9 grudnia 2019 r. Oskarżony zaatakował siekierą swoich rodziców i 7-letniego brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy.

Jak ustalono, Marcel C. upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady przestępstwa, próbując spalić i ukryć ubranie, które miał na sobie podczas zdarzenia oraz siekierę. Po powrocie do domu, Marcel C. wyszedł na dach i zawiadomił policję o napadzie rabunkowym.

Marcel C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, kierowanego motywacją zasługującą na szczególne potępienie. Zabójstwo rodziców zostało dodatkowo zakwalifikowane jako popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ponieważ po dokonanych czynach, Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8 700 zł, które planował przeznaczyć na ucieczkę z kraju.

Marcel C. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany.

Zarzucane mu czyny zagrożone są karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Prokuratura Krajowa)

Komentarze wyłączone