Sobota, 23 października 202123/10/2021

Zwłoki noworodka w Starogardzie Gdańskim. Policja zatrzymała 38-letnią matkę

Makabrycznego odkrycia dokonano wczoraj w Starogardzie Gdańskim w woj. pomorskim. W zaroślach w pobliżu stacji benzynowej ujawniono zwłoki noworodka. Policja zatrzymała matkę dziecka.

Zwłoki noworodka policjanci odnaleźli w środę wieczorem przy ulicy Jagiełły w Starogardzie Gdańskim. Ciało dziecka znajdowało się w zaroślach w pobliżu stacji benzynowej.

– Ujawnienie dziecka poprzedzone było poszukiwaniem matki. Gdy matka została odnaleziona, nie było przy niej dziecka, nie była też w ciąży. 38-latka wskazała miejsce, w którym pozostawiła noworodka. Na miejsce udali się policjanci, którzy odnaleźli zwłoki – przekazała w rozmowie z portalem kociewiak.pl prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Decyzją prokuratora ciało noworodka zostało zabezpieczone do badań. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok, która wskaże bezpośrednią przyczynę śmierci.

38-letnia matka dziecka, mieszkanka powiatu starogardzkiego została zatrzymana. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna i psychologiczna.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tragedii.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone