Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

2-latek wpadł do studzienki z wodą (foto)

2-letni chłopiec wpadł do głębokiej na ok. 10 metrów studzienki z wodą. Na szczęście dziecko udało się uratować. Malec został przewieziony do szpitala na badania.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 12.15 na jednej z prywatnych posesji znajdującej się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, do 43-letniego mężczyzny przyszła w odwiedziny 28-latka wraz ze swoim 2-letnim synem. Mężczyzna w tym czasie wykonywał prace związane z wypompowaniem wody. Wąż ogrodowy wsunięty był do środka głębokiej na ponad 10 metrów studzienki, która przykryta była żeliwną pokrywą.

W pewnym momencie 2-latek wszedł na pokrywę, która przechyliła się i chłopiec wpadł do środka. Na miejsce natychmiast udali się powiadomieni o zdarzeniu policjanci z ostrowieckiej komendy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej wydobyli 2-latka trzymającego się zwisającego gumowego węża.

Okazało się, że gdy chłopiec wpadł do wody zdążył chwycić wąż i w ten sposób oczekiwał na pomoc. Na szczęście 2-latkowi nic się nie stało. Chłopiec został zabrany na badania do Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

(fot. KPP Ostrowiec Świętokrzyski, źródło Ostrowiec Świętokrzyski)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone