Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Bus wbił się w tył naczepy ciężarówki. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala po wypadku z udziałem busa i ciężarówki, do którego doszło na autostradzie A2 w okolicach węzła w Bolewicku w woj. wielkopolskim.

Informacja o wypadku w okolicach węzła autostradowego w Bolewicku, w kierunku Warszawy wpłynęła do służb ratunkowych w sobotę ok. godz. 12:35. Samochód marki Opel Movano, którym podróżowało dwóch mężczyzn, uderzył w tył ciężarówki marki DAF z naczepą.

Kierowca samochodu ciężarowego bez obrażeń opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca i pasażer busa zostali uwięzieni w aucie. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych usunęli drzwi kierowcy i pasażera oraz drzwi przesuwne za pasażerem, po czym usunęli ścianę boczną za kierowcą i wycięli fotel pasażera celem ewakuacji poszkodowanego na deskę ortopedyczną.

– Przy pomocy rozpieraczy cylindrycznych wykonano dostęp do nóg kierowcy odginając kolumnę kierowniczą. Następnie kierowcę ewakuowano na deskę ortopedyczną i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego – przekazał kpt. Damian Żukrowski z PSP w Nowym Tomyślu.

Kierowca i pasażer busa zostali przewiezieni do szpitala. Dokładne przyczyny zdarzenia są ustalane przez policjantów.

(fot. PSP Nowy Tomyśl)

Komentarze wyłączone