Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Zderzenie dwóch motocyklistów. Jeden z kierowców pijany i bez uprawnień (foto)

W Dębsku pod Mławą doszło do wypadku z udziałem dwóch motocyklistów. Jak się okazało, jeden z kierowców był pijany. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad nie był dopuszczony do ruchu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, o godz. 15.30 w Dębsku w woj. mazowieckim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motocyklem marki Suzuki, 22-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, przewrócił motocykl na bok i uderzył w jadącego z naprzeciwka motocyklistę.

Hondą kierował 31-letni mławianin. Obu motocyklistom udzielono pierwszej pomocy, następnie zostali przewiezieni do szpitala w Mławie.

Kierujący hondą motocyklista był trzeźwy, natomiast młody kierowca suzuki miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Motocykl, którym się poruszał, był w fatalnym stanie technicznym – zużyte opony, brak lusterek wstecznych. Nie miał aktualnych badań technicznych, dopuszczających pojazd do ruchu. Nie posiadał aktualnej polisy OC. Jak się ponadto okazało, 22-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Mławska Policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny zdarzenia.

(fot. KPP Mława, źródło KPP Mława)

Komentarze wyłączone