Pijany turysta z Wielkopolski ściągnięty przez toprowców ze szlaku 15:45 14-07-2021

Nietypowe interwencje coraz częściej zdarzają się w Zakopanem, ale jak widać i na górskich szlakach ich nie brakuje. Tym razem ratownicy TOPR musieli zmierzyć się z pijanym i agresywnym turystą, który upił się na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy.
Mężczyzna, który miał trudności z utrzymaniem równowagi próbował schodzić po łańcuchach, ale widząc jego stan inni turyści zaalarmowali ratowników TOPR. Według zgłoszenia jego zdrowie i życie było zagrożone.
Ostatecznie, po 40-latka poleciał śmigłowiec z ratownikami TOPR, którzy bezpiecznie przetransportowali go na lądowisko. Tam okazało się jednak, że pobudzony alkoholem mężczyzna był coraz bardziej agresywny.
Szybka interwencja policjantów uspokoiła krewkiego turystę, który oczekiwał na przyjazd żony już w obecności mundurowych.
(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)
Komentarze wyłączone