Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Trzykrotnie w ciągu jednego dnia opuściła miejsce kwarantanny. Musi zapłacić 20 tys. złotych kary

Dwadzieścia tysięcy złotych, to kara administracyjna , którą będzie musiała zapłacić nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Tarów w woj. świętokrzyskim. Kobieta w sposób rażący naruszyła zasady kwarantanny.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 43-latka z gminy Tarłów. Tylko w ciągu jednego dnia trzykrotnie opuściła miejsce wyznaczonej kwarantanny. Jak ustalili policjanci w minioną sobotę rano kobieta udała się do sklepu kupić jedzenie dla psa. Po południu z kolei odwiedziła w sąsiedniej miejscowości rodzinę, a wieczorem sąsiada.

Za tak lekceważące potraktowanie zasad kwarantanny decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie, nałożona na kobietę została kara administracyjna w kwocie 20 tysięcy złotych. Ponadto policjanci Komisariatu Policji w Ożarowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Zatem 43-latka odpowie również za swoje zachowanie przed sądem.

(fot Państwowa Inspekcja Sanitarna, źródło KPP Opatrów)

Dzięki przestrzeganiu obecnych przepisów i obostrzeń jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. To od naszej właściwej postawy może zleżeć życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

Komentarze wyłączone