Sobota, 23 września 202323/09/2023

Dziecko utonęło w jeziorze. Matka była pod wpływem alkoholu (foto)

W jeziorze Szperek w Antoninie w woj. wielkopolskim utonął 2,5-letni chłopiec. Dryfujące w zbiorniku ciało zauważyła przypadkowa osoba. Jak przekazała policja, matka dziecka była pod wpływem alkoholu. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W czwartek ok. godz. 7 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o ciele małego dziecka unoszącym się w jeziorze Szperek, na terenie ośrodka wypoczynkowego w Antoninie, w powiecie ostrowskim. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratunkowe.

2,5-letni chłopiec został podjęty z wody. Nie dawał oznak życia. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. Niestety, mimo wysiłków medyków, malcowi nie udało się przywrócić czynności życiowych. Dziecko zmarło.

Po dotarciu do rodziców chłopca, policjanci przebadali ich na obecności alkoholu. Jak się okazało, ojciec 2,5-latka był trzeźwy, natomiast matka znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła w tej sprawie śledztwo.

– Postępowanie dotyczy narażenia dziecka na utratę życia oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci – przekazał prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Decyzją prokuratora zwłoki 2,5-latka zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Policjanci ustalają okoliczności w jakich chłopiec wyszedł z domku i oddalił się od rodziców.

(fot. polsatnews.pl)

Jeden komentarz

  1. Nie mów tak do swojej mamy