Czwartek, 28 października 202128/10/2021

Tragedia podczas koszenia trawy. Nie żyje 25-latek (foto)

Do koszmarnego wypadku doszło podczas prac polowych w Moszczańcu w woj. podkarpackim. 25-latek został wciągnięty w mechanizm koszący zainstalowany do ciągnika rolniczego. Mężczyzna zginął na miejscu.

W poniedziałek przed godz. 19, policjanci z Krosna otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Moszczaniec. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 22-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, najechał na leżącego w trawie mężczyznę.

25-letni mieszkaniec gminy Jaśliska został wciągnięty w elementy mechanizmu koszącego, doznając ciężkich obrażeń ciała, w wyniku czego zmarł.

Okoliczności tej tragedii są ustalane pod nadzorem prokuratora. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. 22-letni operator ciągnika był trzeźwy.

– Każdego roku podczas prac polowych dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, których przyczyną jest brak rozwagi i nieostrożność. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie obsługi maszyn rolniczych oraz odpowiedzialnych zachowaniach w sytuacji, gdy znajdujemy się w bezpośrednim zasięgu działania tych maszyn – apelują policjanci.

(fot. KMP Krosno, źródło KMP Krosno)

ZOBACZ TAŻKE

Komentarze wyłączone