Wtorek, 31 stycznia 202331/01/2023

Zmieniał koło w aucie. Zginął potrącony przez samochód

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze S5 w Maksymilianowie w powiecie bydgoskim. Śmierć na miejscu poniósł 49-letni mężczyzna, który w chwili zdarzenia zmieniał koło w swoim pojeździe.

W czwartek o godz. 06:35 dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze S5 w Maksymilianowie w powiecie bydgoskim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że do zdarzenia doszło w momencie, gdy kierujący busem marki Citroen, po zjechaniu na pas wyłączony z ruchu, wymieniał koło w pojeździe. Wówczas w busa uderzył jadący z tego samego kierunku kierujący nissanem.

– Bus przemieścił się i najechał na zmieniającego koło 49-letniego kierowcę, który mimo prowadzonej reanimacji zmarł – poinformowała  podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Teraz policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

(fot. info112.pl, źródło KWP Bydgoszcz)

Komentarze wyłączone