Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Przewrócił się na motocyklu, uciekając przed policją. Okazało się, że nie miał uprawnień (wideo)

Bolesławiecka „drogówka” zatrzymała po pościgu motocyklistę, który popełnił szereg wykroczeń i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący jednośladem prowadził pojazd nie mając do tego uprawnień, a motocykl, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w woj. dolnośląskim podczas prowadzenia kontroli prędkości zauważyli motocyklistę, który poruszał się w terenie zabudowanym o wiele za szybko. Mężczyzna pędził z prędkością 143 km/h, czyli aż o 93 km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Co więcej, kierowca jednośladu, pomimo nadawania przez mundurowych wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, postanowił uniknąć spotkania z policjantami i rozpoczął ucieczkę. W jej trakcie naruszył szereg przepisów ruchu drogowego, m.in. przejeżdżając przez skrzyżowanie „na czerwonym świetle”. W jednej z miejscowości na terenie gminy Nowogrodziec, na łuku drogi motocyklista stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wypadł z drogi, po czym próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie.

Po zatrzymaniu okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. 

Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.  

(fot. wideo Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone