Czwartek, 23 września 202123/09/2021

W środku dnia, bez powodu, brutalnie pobił bezdomnego mężczyznę. Nikt z przechodniów nie zareagował (zdjęcia)

W Lęborku 23-latek w brutalny sposób, bez żadnej przyczyny pobił bezdomnego mężczyznę. Mimo, iż cała sytuacja miała miejsce w środku dnia, na zatłoczonej ulicy, żaden z przechodniów nie zareagował. Całe zdarzenie zauważył operator monitoringu. Sprawcy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W minioną środę funkcjonariusze straży miejskiej w Lęborku obserwując miejski monitoring zauważyli jak agresywny mężczyzna bije pięściami i kopie po głowie siedzącą na ławce starszą od siebie osobę, po czym oddala się z miejsca zdarzenia.

Wspólne działania policjantów i strażników miejskich przyczyniły się do wytypowania i zatrzymania sprawcy. Okazał się nim 23-letni lęborczanin. Mundurowi dotarli też do pobitego mężczyzny, który bezpośrednio po zdarzeniu nie zgłosił tego faktu organom ścigania.

Z ustaleń policjantów wynika, że 23-latek w środku dnia, na zatłoczonej ulicy podszedł do siedzącego na ławce bezdomnego 50-latka i bez żadnej przyczyny dotkliwie go pobił, uderzając go pięściami i wielokrotnie kopiąc po głowie i brzuchu. Na brutalne zachowanie nie zareagował żaden z przechodniów.

Policjanci zabezpieczyli nagranie monitoringu i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 23-latkowi zarzutów naruszenia czynności narządu ciała i rozstroju zdrowia.

Jak się okazało sprawca działał w warunkach recydywy, gdyż był już skazany za rozbój. Najprawdopodobniej czyn jakiego teraz się dopuścił zostanie zakwalifikowany jako występek chuligański. To spowoduje zwiększenie grożącej mu kary pozbawienia wolności do 7,5 roku.

Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, która zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i opuszczania kraju.

(fot. KPP w Lęborku, źródło KPP w Lęborku)

Jeden komentarz

  1. Takich to nie brakuje cwaniaczki ale trafi kiedyś kosa na kamień