Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Ciocia potrąciła autem 8-letnie dziecko. Chłopiec nie żyje

W miejscowości Milejów w woj. łódzkim kobieta cofając samochodem najechała na 8-letnie dziecko. Chłopca nie udało się uratować, zginął na miejscu. Trwa ustalanie okoliczności tej tragedii pod nadzorem prokuratora.

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 lipca na prywatnej posesji we wsi Milejów koło Piotrkowa Trybunalskiego. 8-latek przyjechał wraz z rodzicami i rodzeństwem w odwiedziny do swojej cioci.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, do wypadku doszło w momencie, kiedy 8-latek chciał wyciągnąć spod samochodu kota. Jego ciocia w tym czasie zaczęła manewr cofania, aby wjechać do garażu i najechała na leżącego chłopca. Dziecko w wyniku odniesionych obrażeń poniosło śmierć na miejscu.

– Rodzice 8-latka oraz kierująca samochodem 43-latka byli trzeźwi – przekazała Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Okoliczności tego tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledztwo jest prowadzone w kierunku art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 43-latka na razie nie usłyszała zarzutu.

(fot. Policja)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone