Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Pijany kierowca doprowadził do wypadku i uciekł. Autem wiózł nietrzeźwą partnerkę oraz półtoraroczną córkę (zdjęcia)

Świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę osobowej mazdy, który doprowadził do wypadku drogowego w miejscowości Kolonia Olszowa i uciekł z miejsca zdarzenia. Wraz z nim podróżowała nietrzeźwa partnerka oraz ich półtoraroczna córka.

We wtorek 27 lipca o godzinie 17:15 dyżurny policji w Tomaszowie Mazowieckim trzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów do jakiego doszło w miejscowości Kolonia Olszowa.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący osobową mazdą doprowadził do zderzenia z fordem, którego 62-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący za mazdą samochód marki Mini, którym kierowała 22-latka.

Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku. Na skutek odniesionych obrażeń kierowca forda został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Łodzi, zaś 22-latka karetką pogotowia do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Świadkowie zawiadomili mundurowych, że w rejonie skrzyżowania Olszowa Piaski/Stasiolas ujęli sprawcę wypadku, który kierował uszkodzoną mazdą. Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, który mimo braku uprawnień, kierował pojazdem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Jak się okazało podróżował on wraz ze swoją 39-letnią partnerką oraz półtoraroczną córką. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerowie mazdy nie odnieśli żadnych obrażeń ale okazało się, iż matka dziecka również jest pod wpływem alkoholu i ma w organizmie blisko 2 promile. To zmusiło policjantów do zatrzymania również 39-latki i przekazanie dziecka pod opiekę babci. 

Nieodpowiedzialni rodzice muszą się liczyć z konsekwencjami swojego zachowania za które odpowiedzą przed sądem. Za niewywiązanie się z obowiązku opieki nad dzieckiem i narażenie go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 35-letni mieszkaniec Tomaszowa odpowie również za jazdę bez uprawnień będąc pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie zdarzenia drogowego i ucieczkę z jego miejsca za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone