Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Pijany kierowca mercedesa uderzył w barierki i uszkodził dwie latarnie. Jest nagranie (WIDEO)

W Ełku pijany 29-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pas zieleni i uszkodził bariery ochronne oraz dwa słupy oświetleniowe. Moment zdarzenia uchwycił miejski monitoring.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 6 rano na ul. Wojska Polskiego w Ełku. Na nagraniu z monitoringu miejskiego widać jak kierowca srebrnego mercedesa, podczas zmiany pasa ruchu traci panowanie nad pojazdem, a następnie zjeżdża na pas zieleni taranują barierki i dwie latarnie, z których jedna upadła przed nadjeżdżającym autobusem MZK i innymi autami.

Autem osobowym kierował 29-latek.

Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

– Kierowca bardzo słono zapłaci za zniszczenia i poniesie – bardzo w to wierzę – surową karę za brawurę, drogowe piractwo i narażenie na utratę zdrowia innych uczestników ruchu. Brak słów! Może teraz wielu z nas zrozumie, jak ważne jest, by szanować nasze wspólne mienie, mieć świadomość, że nie jest się jedynym użytkownikiem drogi. Pomijając koszta, trzeba będzie poczekać na zamówienie nowych barierek i oświetlenia ulicznego. Barierki, ławki, kosze, ulice, płace zabaw, Toi Toi – wszystko niech służy zgodnie z przeznaczeniem… – napisał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd na koszt właściciela zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie niższy niż 3 lata i poważne konsekwencje finansowe.


(fot. wideo Tomasz Andrukiewicz)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone