Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Strażacy ochotnicy ujęli pijanego kierowcę, który doprowadził do kolizji. Kilka miesięcy temu stracił uprawnienia za jazdę po alkoholu (foto)

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renaulta, który w powiecie złotoryjskim spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ujęty przez strażaków. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę w stanie nietrzeźwości, groźby kierowane do strażaka i naruszenie jego nietykalności cielesnej oraz szereg innych wykroczeń.

W poniedziałek, tuż po godzinie 21.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej w miejscowości Zagrodno doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierujący renaultem podczas wyprzedzania doprowadził do bocznego zderzenia z innym pojazdem, a następnie staranował znaki drogowe i znalazł się w rowie.

Sprawca wyszedł z pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb ratunkowych. Jednak bezpośrednio po ucieczce został zatrzymany przez miejscowych strażaków ochotników. W trakcie tych czynności naruszył nietykalność cielesną jednego ze strażaków i groził mu.

Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że spowodował on kolizję drogową mając niemal 2 promile w wydychanym powietrzu. Auto, którym się poruszał, nie było zarejestrowane, a zamontowane tablice pochodziły z innego auta. Co więcej, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Kilka miesięcy temu stracił uprawnienia, również za jazdę po spożyciu alkoholu.

O dalszym losie mężczyzny będzie decydował sąd. Za popełnione wykroczenia i przestępstwa grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(fot. KPP w Złotoryi, źródło KPP w Złotoryi)

Komentarze wyłączone