Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Zatankował BMW i odjechał nie płacąc. W trakcie pościgu staranował policyjne radiowozy (zdjęcia)

Policjanci z Koszalina po pościgu zatrzymali 26-letniego kierowcę BMW, który nie zatrzymał się do kontroli, a podczas ucieczki uszkodził policyjne radiowozy. Mężczyzna chwilę wcześniej zatankował swoje BMW i odjechał nie płacąc za paliwo. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

W trakcie pełnienia służby policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna zatankował do pełna BMW na stacji paliw i nie uiścił opłaty. Po kilku minutach mundurowi z koszalińskiej drogówki zauważyli wskazany pojazd, w związku z tym wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował i z impetem odjechał.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym BMW przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak za nic miał sygnały i pędził ulicami miasta, łamiąc tym przepisy ruchu drogowego i stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Na ulicy Połczyńskiej funkcjonariusze użyli radiowozu, jako środka przymusu bezpośredniego, ale 26-latek staranował pojazd i odjechał. Mundurowi kolejny raz zastosowali blokadę oznakowanym radiowozem przy ul. Poprzecznej i skutecznie unieruchomili pojazd. 26-letni pirat drogowy został zatrzymany.

Nieodpowiedzialny kierujący, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.        

26-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie został wobec niego zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 


(fot. KMP Koszalin, źródło KMP Koszalin)

Komentarze wyłączone