Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Motocykl zderzył się z autem i stanął w płomieniach. Kierowcy jednośladu nie udało się uratować (zdjęcia)

W miejscowości Chwaszczewo w woj. podlaskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Niestety, mimo podjętej reanimacji życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na drodze powiatowej w miejscowości Chwaszczewo, gm. Sidra. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

– Motocykl znajdował się całkowicie rozbity na poboczu i posiadał ślady pożaru, natomiast samochód osobowy z całkowicie rozbitym przodem znajdował się na jezdni. Nieprzytomny motocyklista leżał na drodze w znacznej odległości od jednośladu, natomiast kierowca samochodu osobowego opuścił pojazd o własnych siłach – przekazał rzecznik prasowy KP PSP w Sokółce. 

Strażacy podjęli reanimację poszkodowanego kierowcy jednośladu i równocześnie schłodzili prądem wody spalone części motocykla ugaszonego przez osoby postronne, gaśnicami proszkowymi.

Niestety mimo 40-minutowej resuscytacji krążeniowo–oddechowej motocykliście nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Okoliczności i dokładne przyczyny wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP Sokółka)

Komentarze wyłączone