Niedziela, 24 października 202124/10/2021

Zaatakował strażaka podczas akcji gaśniczej. Wcześniej kilkukrotnie podkładał ogień (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas pożaru w kamienicy utrudniał pracę strażakom, a jednego z nich zaatakował. Okazało się, że 41-latek jest znany z innych podpaleń. Podejrzany usłyszał już zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.

Gorzowscy policjanci intensywnie pracowali nad pożarami, do których doszło w piwnicach kamienic na początku tygodnia. Sprawca podpalił śmieci w  trzech budynkach w centrum miasta. Dzięki szybkiemu działaniu strażaków udało się w porę ugasić ogień i nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejnej nocy z wtorku na środę (31 sierpnia) służby zostały zaalarmowane o ogniu, który pojawił się w kamienicy przy ulicy Borowskiego.

Podczas akcji pojawił się mężczyzna, który utrudniał prowadzenie działań.

– Kiedy strażacy wynosili z mieszkania nietrzeźwą kobietę, zaatakował jednego z nich. Do akcji zostali wezwali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza straży – przekazał podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

41-latek był zatrzymywany w przeszłości za inne podpalenia w Gorzowie. Mężczyzna trafił do gorzowskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej.

W piątek (3 września) prokurator rejonowy w Gorzowie po zebraniu materiału dowodowego przedstawił 41-latkowi zarzut dotyczący sprowadzenia zagrożenia pożaru oraz trzy dotyczące zniszczenia mienia poprzez podłożenie ognia w piwnicach kamienicy. Zarzuty te usłyszał jako recydywista. Sąd na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

(fot. Policja Gorzów Wlkp., źródło Policja Gorzów Wlkp.)

Komentarze wyłączone