Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Policjant ciężko ranny po zderzeniu z ciężarówką. Trwa zbiórka krwi (foto)

Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kozenin pod Opocznem kierujący ciężarówką potrącił policjanta na motocyklu. Ciężko ranny funkcjonariusz trafił do szpitala. Trwa zbiórka krwi dla poszkodowanego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, patrol dwóch policjantów na motocyklach jechał w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. W miejscowości Kozenin kierujący samochodem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu motocyklem policjantowi na służbie, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Drugi motocyklista zdążył wyhamować.

Funkcjonariusz odniósł poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują o oddawani krwi dla rannego kolegi.

– Bardzo pilnie potrzebna jest krew bez względu na grupę. Zwracamy się z ogromną prośbą o oddawanie tego cennego daru ratującego życie – przekazała KPP w Opocznie.

Przy rejestracji należy podać imię i nazwisko poszkodowanego policjanta oraz szpital, do którego ma trafić krew asp. Piotr Mączyński szpital powiatowy w Opocznie.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratura. Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. Trzeżwy był ale co ze świadomością …..???????