Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Wjechał na posesję razem z bramą. Miał 3,5 promila i trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 47-latek kierujący nissanem, który najpierw uderzył w bramę jednej z posesji, a następnie w zaparkowany na niej samochód. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W minioną sobotę policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kolizji w miejscowości Małocice, w gminie Czosnów. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli na jednej z posesji dwa rozbite pojazdy i uszkodzoną bramę.

Jak ustalili mundurowi, 47-letni kierujący nissanem jadąc ul. Nową od ul. Pańskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i z impetem uderzył w metalową bramę, furtkę oraz słupek jednej z posesji, w wyniku czego nissan przebił się przez ogrodzenie i zatrzymał dopiero na zapakowanym na podwórku pojeździe marki Alfa Romeo.

Policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny kierującego nissanem. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 47-latek był kompletnie pijany, a w wydychanym powietrzu miał ponad 3,5 promila alkoholu.

– Mundurowi sprawdzili też mieszkańca gminy Czosnów w policyjnym systemie. Z zapisu wynikało, że 47-latek posiada wydane przez nowodworski sąd, trzy zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz dożywotnia utrata prawa jazdy. – przekazała asp. sztab. Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

(fot. KPP Nowy Dwór Mazowiecki, źródło KPP Nowy Dwór Mazowiecki)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone