Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Morderstwo w Gdańsku. 29-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 25-letniej partnerki

29-latek podejrzany o zabicie swojej 25-letniej partnerki usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, grozi mu dożywocie.

Do zbrodni doszło w niedzielę przed południem w domu przy ulicy Zielony Trójkąt w Gdańsku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Po przybyciu na miejsce ujawnili zwłoki 25-letniej kobiety i zatrzymali jej 29-letniego partnera, który stał zakrwawiony przed domem w samej bieliźnie.

– Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli ślady krwi w trzech różnych pomieszczeniach.

Na ciele i głowie kobiety było wiele ran ciętych i kłutych – przekazał Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas przesłuchania 29-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokuratura przedstawiła podejrzanemu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 29-latkowi została pobrana krew do badań, gdyż istnieje podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem narkotyków. Wkrótce znane będą także wyniki sekcji zwłok 25-latki.

Jak potwierdził prokurator Mariusz Duszyński, w chwili tragedii w domu przebywało dwoje małych dzieci, które trafiły do miejskiego ośrodka opieki.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja)