Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Pijane nastolatki leżały na przystanku. Interweniowała policja

Policjanci z Olkusza w woj. małopolskim interweniowali wobec dwóch 15-latek, które kompletnie pijany leżały na przystanku autobusowym. Teraz o dalszym losie nastolatek zadecyduje sąd rodzinny.

W miniony piątek po godzinie 23:00 olkuscy policjanci zostali skierowani na interwencję do dwóch nieletnich. Według zgłoszenia, nastolatki miały leżeć nietrzeźwe na przystanku autobusowym przy ulicy Kościuszki w Olkuszu. 

Policjanci, który przyjechali na miejsce zastali leżącą na ławce dziewczynę, z którą nie było żadnego kontaktu. Druga nastolatka, na widok policyjnego radiowozu, próbowała się ukryć za tablicą informacyjną. 15-latka miała bełkotliwą mowę i z trudem utrzymywała się na nogach – przekazała policja.

Od nieletnich mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu. Na miejsce zostało wezwane pogotowie. O zdarzeniu policjanci niezwłocznie poinformowali rodziców, którzy zjawili się na miejscu interwencji.

Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatki spożywały alkohol i kto im go dostarczył. O sytuacji zostanie poinformowany sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszych środkach wychowawczych wobec nastolatek.

(fot. Policja, źródło KPP Olkusz)