Niedziela, 24 października 202124/10/2021

19-letni kierowca BMW pędził autostradą. „Chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi” WIDEO

19-letni kierowca BMW pędził autostradą A4 228 km/h, przekraczając o 88 km/h dozwoloną na tym odcinku prędkość. Podczas kontroli drogowej nastolatek tłumaczył policjantom, że „chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi”.

W minioną sobotę policjanci z Rzeszowa, pełniąc służbę w ramach grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Na wysokości miejscowości Gorliczyna (w powiecie przeworskim), na autostradzie A4, 19-latek kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 88 km/h.

Policyjny wideorejestrator wskazał, że mieszkaniec powiatu jarosławskiego jechał z prędkością ponad 228 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli, 19-latek tłumaczył policjantom, że „chciał sprawdzić, jak pójdzie auto kolegi”.

Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w wysokości 500 zł. Mężczyzna otrzymał też 10 punktów karnych. Ponadto podczas kontroli, ujawniono brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu – gaśnicy, za co kierowca został ukarany kolejnym mandatem w wysokości 100 zł.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone