Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Próba uprowadzenia 5-latki z placu zabaw. Policja zatrzymała podejrzanego FOTO

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie uprowadzenia 5-letniej dziewczynki z jednego z placów zabaw w Katowicach. 20-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który usiłował uprowadzić 5-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednym z osiedli w Katowicach.

Mężczyzna próbował wyprowadzić dziewczynkę z ogrodzonego placu zabaw, na którym była ze swoim ojcem. 20-latek został zatrzymany przez policjantów kilka chwil po zgłoszeniu.

– Ojciec dziewczynki opisał bardzo dokładnie, jak wyglądał napastnik i dzięki tym informacjom patrole, które były w pobliżu mogły natychmiast zareagować – przekazała policja.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Prokuratura Rejonowa Katowice Zachód wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za usiłowanie uprowadzenia osoby małoletniej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. To musi być straszne uczucie, przyglądać się jak porywają ci dziecko i być tak sparaliżowanym, żeby nie zareagować.

  2. Grodzić dzieci na placach zabaw, grodzić jak bydło. To jedyny sposób przed porwaniem…