Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

41-latka śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Policja szuka kierowcy czarnej skody FOTO

Na przejściu dla pieszych w Mikołowie w woj. śląskim, kierowca czarnej skody śmiertelnie potrącił 41-letnią kobietę i oddalił się z miejsca wypadku. Policja szuka sprawcy zdarzenia.

Do śmiertelnego wypadku, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło w sobotę 18 września po godzinie 5 rano, na drodze krajowej nr 44 tuż przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej, Górnośląskiej i Jesionowej w Mikołowie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego dla niej światła. Prowadzona przez zespół pogotowia ratunkowego reanimacja poszkodowanej nie przyniosła pozytywnego skutku i życia pieszej nie udało się uratować.

Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów ustalono, że pojazd, którego kierujący potrącił kobietę, a następnie odjechał w kierunku centrum Mikołowa, to samochód osobowy koloru czarnego: skoda fabia II ( rocznik 2011-2015) lub skoda roomster (rocznik 2011-2015).

– Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę mogącą przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku, a przede wszystkim ustalić uczestnika zdarzenia, który zbiegł z miejsca. Świadkom zapewniamy anonimowość – przekazała policja.

(fot. KPP w Mikołowie, źródło KPP w Mikołowie)

Komentarze wyłączone