Niedziela, 24 października 202124/10/2021

Pijany kierowca ciężarówki zablokował trasę S3. Posypały się mandaty dla kierowców, którzy nagrywali filmy z miejsca zdarzenia ZDJĘCIA

Na drodze ekspresowej S3 w woj. lubuskim doszło do groźnego zdarzenia z udziałem ciężarówki. Jak się okazało, 55-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który kierował pojazdem był pijany.

Wczoraj około godziny 15, dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o ciężarówce, która przewróciła się na drodze S3, na 183 kilometrze, na odcinku z Sulechowa w kierunku Zielonej Góry.

Jak się okazało, 55-latek kierujący pojazdem miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

– Policjanci byli zszokowani, że doświadczony, zawodowy kierowca zdecydował się w takim stanie wsiąść za kierownicę wielotonowej ciężarówki – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, natomiast zablokowanie drogi ekspresowej spowodowało kilkunastogodzinne utrudnienia w ruchu i zmusiło wielu kierujących do korzystania z kilkudziesięciokilometrowych objazdów.

55-letni mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia policjanci ruchu drogowego zauważyli, że wielu kierujących przejeżdżających obok leżącej ciężarówki postanowiło nagrać miejsce zdarzenia telefonem jednocześnie jadąc i nie kontrolując co dzieje się przed nimi na drodze.

– Kręcąc filmy, kierowcy puszczali swobodnie kierownicę, tracąc w ten sposób zupełnie kontrolę nad prowadzonym pojazdem! Kilku z nich zostało zatrzymanych i ukaranych przez policjantów mandatami i punktami karnymi za korzystanie z telefonów podczas jazdy – przekazała lubuska policja.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone