Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia ZDJĘCIA

W miejscowości Słupiec w woj. małopolskim doszło do śmiertelnego potrącenia 53-letniego rowerzysty. Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali jedną osobę. Trwa ustalanie czy mogła mieć ona związek z tym zdarzeniem.

W poniedziałek 20 września po godz. 6 policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące odnalezienia w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 982 w miejscowości Słupiec martwego mężczyzny oraz zniszczonego roweru.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza pod nadzorem prokuratora. Ustalono, że 53-letni mieszkaniec gminy Szczucin jechał rowerem. W pewnym momencie kierowca nieznanego pojazdu potrącił go, nie udzielił mu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł na miejscu.

Policjanci około godz. 8 zauważyli pojazd dostawczy marki Volkswagen, jadący drogą wojewódzką nr 982 w kierunku Szczucina. Samochód posiadał widoczne uszkodzenia w części przedniej, wyglądające na pokolizyjne. Kierująca autem, 30-letnia mieszkanka powiatu dąbrowskiego została doprowadzona do dąbrowskiej jednostki policji, gdzie złożyła zeznania. Samochód, którym się poruszała zabezpieczono do dalszych czynności.

Prowadzone postępowanie wyjaśni czy zabezpieczony pojazd oraz kierująca mogły mieć związek z tragicznym potrąceniem rowerzysty.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone