Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Zapłacił w sklepie banknotem prezentowym. Grozi mu do 8 lat więzienia ZDJĘCIA

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który wprowadził do obiegu fałszywy pieniądz. Stróże prawa zabezpieczyli fikcyjny banknot o nominale 50 złotych. 35-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Do dyżurnego jastrzębskiej komendy zadzwoniła kobieta, która poinformowała o tym, że ujawniła fałszywy banknot. Na miejscu mundurowi ustalili, iż około godziny 15.00 mężczyzna zrobił w sklepie zakupy, za które zapłacił 50-złotowym banknotem. Kobieta wydała mu resztę, a kupujący pospiesznie oddalił się od kasy.

Z uwagi na duży ruch w sklepie sprzedawczyni nie zauważyła, że banknot nie jest oryginalny. Gdy na spokojnie rozliczała kasę, zauważyła, że banknot ma napis „nie jest środkiem płatniczym”. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Przed godziną 21.00 mundurowi po raz kolejny zostali wezwani do sklepu, gdzie powrócił podejrzany. Zatrzymany 35-latek został rozpoznany przez pokrzywdzoną jako ten, który wręczył jej banknot.

Podczas przeszukania miejsca, w którym przebywał mężczyzna, zabezpieczono wagę elektroniczną oraz narkotyki, które odnaleziono u 28-letniego kolegi będącego w mieszkaniu podczas trakcie przeszukania.

35-latek usłyszał zarzut oszustwa, przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. 28-latkowi zaś za posiadanie środków zabronionych grozi do 3 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. No przez chwilę był zarobiony ale chytry traci dwa razy.