Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Kierowca ambulansu miał ponad 3 promile. „Wewnątrz leżały puste butelki po wódce”

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca pojazdu służącego do transportu medycznego i przewozu osób niepełnosprawnych. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadka, który zastał go leżącego na kierownicy.

Do zdarzenia doszło w środę, przed godz. 15. Przypadkowy świadek, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego w woj. mazowieckim, zauważył kierującego toyotą, który wyraźnie nie panował nad pojazdem, zjeżdżając co chwila na przeciwległy pas ruchu.

– Pojazd ten oznaczony był jako ambulans transportu medycznego, służący do przewozu osób niepełnosprawnych. Zaniepokoiło to świadka. Jadąc cały czas za podejrzanie zachowującym się kierowcą, zauważył że ten zjechał z drogi na parking w Lipowcu Kościelnym.

Gdy podszedł bliżej zauważył, że kierowca leży na kierownicy – przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Świadek, natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Po chwili na miejscu był już patrol prewencji.

– Okazało się, że 38-letni kierujący, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W aucie, w pobliżu siedzenia kierowcy, leżały puste, małe butelki po wódce – dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.

Ambulans został odholowany na parking strzeżony. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, zmierzał do Mławy, gdzie miał odebrać pacjentów z dializy.

Zatrzymany mężczyzna, po tym jak wytrzeźwiał, usłyszał wczoraj zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił uprawnienia do kierowania. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

(fot. Policja/zdjęcie ilustracyjne, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone