Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

67-latka ciągnęła psa za samochodem. Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem FOTO

67-letnia mieszkanka woj. podkarpackiego, która ciągnęła psa przywiązanego do haka holowniczego za samochodem, usłyszała zarzut znęcania się nad czworonogiem ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzana już wcześniej była karana za podobne przestępstwa i miała zakaz posiadania zwierząt.

Do zdarzenia doszło 8 września br., w miejscowości Krościenko Wyżne. Policjanci zostali zaalarmowani, że jedną z głównych ulic wsi przejeżdża samochód, za którym ciągnięty jest pies. Wleczone za pojazdem zwierzę doznało obrażeń i trafiło pod opiekę lekarza weterynarii.  

Policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, które potwierdzało ten fakt oraz ustalili i przesłuchali świadków tego zdarzenia. 

W toku przeprowadzonych czynności policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. 67-latka w przeszłości była już karana za podobne przestępstwa. Miała również sądowy zakaz posiadania zwierząt.

– Sprawa psa z Krościenka Wyżnego zbulwersowała nie tylko lokalną społeczność, ale stała się tematem ogólnokrajowej dyskusji dotyczącej problemu znęcania się nad zwierzętami. Historia z tej małej, podkrośnieńskiej miejscowości uświadomiła, że nie można dawać przyzwolenia na przedmiotowe traktowanie zwierząt – przekazała policja.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie, sąd zastosował wobec 67-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  


(fot. polsatnews.pl/OTOZ Animals Sanok, źródło Policja Podkarpacka)

Jeden komentarz

  1. czekamy na prawomocny wyrok.