Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Kierowca autokaru przewożącego dzieci zignorował znak STOP i zderzył się z samochodem dostawczym ZDJĘCIA

W Nowych Żukowicach w woj. małopolskim doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem autokaru przewożącego dzieci. Kierowca tego pojazdu zignorował znak STOP i zderzył się z samochodem dostawczym.

W czwartek rano na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 984 z drogą gminną w Nowych Żukowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa przewożącego dzieci.

Jak ustalili policjanci, kierowca autokaru nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcy samochodu dostawczego, zmierzającego w kierunku Lisiej Góry.

Kierujący samochodem dostawczym nie zdążył wyhamować i uderzył w prawy bok autobusu. Siła uderzenia przesunęła autokar, który następnie uderzył w oczekujący na wjazd na skrzyżowanie, samochód osobowy.

Autokarem podróżowało pięcioro dzieci. Na szczęście żadne z nich nie ucierpiało w wyniku tego zdarzenia i nie było konieczności ich hospitalizacji.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem karnym. Droga wojewódzka w miejscu kolizji była przez kilkadziesiąt minut zablokowana, a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone